Wydział Komunikacji Zielona Góra – rezerwacja kolejki przez internet

Wprowadzona przez Wydział Komunikacji w Zielonej Górze rezerwacja kolejki w znaczny sposób usprawniła obsługę interesantów. Przypomnijmy, że jeszcze na początku roku osoby chcące załatwić jakieś sprawy w urzędzie musiały czekać w długich kolejkach, które ustawiały się wczesnym rankiem, co sprawiało, że około godziny 8 brakowało już biletów. Aktualne rozwiązanie pozwala zaoszczędzić dużo czasu. Zatem jak zarezerwować kolejkę w Wydziale Komunikacji? Podpowiadamy.

Zielona Góra: Wydział Komunikacji – rezerwacja kolejki

Jeszcze na początku roku długie kolejki przed Wydziałem Komunikacji w Zielonej Górze stanowiły duży problem. Interesanci często ustawiali się w nich przed otwarciem urzędu, co sprawiało, że już po godzinie brakowało biletów i nie wszyscy mogli być obsłużeni. Jednak wprowadzona w ostatnim czasie przez Wydział Komunikacji przy ul. Sienkiewicza rezerwacja kolejki sprawiła, że możemy zaoszczędzić czas. Bowiem będziemy obsługiwani po wcześniejszym umówieniu się na wizytę, w wybranym przez nas dniu oraz o ustalonej godzinie. Skróci to znacznie czas przeznaczony na wizytę w wydziale.

W takim razie, w jaki sposób można zarezerwować kolejkę w zielonogórskim urzędzie przez internet? Jak podaje Wydział Komunikacji Zielona Góra rezerwacja kolejki możliwa jest poprzez specjalny formularz, który znajduje się na stronie rezerwacja.zielona-gora.pl

Tam podczas wypełniania podajemy podstawowe informacje i wskazujemy, jaką sprawę chcemy załatwić. Możemy wybrać taką usługę jak:

  • Rejestracja pojazdu nabytego w RP, z zagranicy, wymiana dowodu dla wyróżnika FZI ( Nowa Zielona Góra),
  • Rejestracja – nowy pojazd,
  • Odbiór dowodu rejestracyjnego,
  • Pozostałe sprawy z zakresu rejestracji (wymiana, wpisy, hak, gaz, demontaż),
  • Zgłoszenie nabycia/zbycia pojazdu
  • Prawo jazdy.

W kolejnym kroku wybieramy datę i godzinę, która nam najbardziej odpowiada na wizytę w Wydziale Komunikacji. Niestety musimy być przygotowani na to, że niekiedy najbliższy wolny termin jest odległy i czas oczekiwania wyniesie, co najmniej dwa tygodnie.

I uwaga! Na mocy nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym zobowiązani jesteśmy do dokonania formalności zgłoszeniowych w ciągu 30 dni. Ale w czasie panującej epidemii czas ten został wydłużony i na zgłoszenie kupna, sprzedaży lub rejestrację pojazdu mamy pół roku.

Przypominamy również, że formalności związane z rejestracją, zgłoszeniem zbycia lub nabycia pojazdu można załatwić bez wizyty w Wydziale Komunikacji. Wystarczy za pośrednictwem platformy ePUAP złożyć wniosek elektroniczny o rejestrację przez Elektroniczną Skrzynkę Podawczą Systemów Pojazd i Kierowca. Jednak rozwiązanie to wymaga posiadania profilu zaufanego lub podpisu kwalifikowanego.

Co ciekawe rozważane są również inne warianty mające zminimalizować czas oczekiwania na załatwienie sprawy w urzędzie, jednym z nich jest zmiana lokalizacji Wydziału Komunikacji przy ul. Sienkiewicza.

W najbliższym czasie przekonamy się czy wprowadzane zmiany przyniosą oczekiwane przez nas wszystkich efekty.