UBEZPIECZENIA

NA ŻYCIE

Czy myślałeś kiedyś o tym, jak ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa dla swoich najbliższych?

Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu oraz współpracy z renomowanymi firmami ubezpieczeniowymi, możemy zapewnić Ci spersonalizowane rozwiązania dostosowane do Twoich potrzeb.

Poniżej znajdziesz skróconą ofertę ubezpieczeń na życie, które mamy w swojej ofercie. Nasz ekspert z przyjemnością wyjaśni Ci wszystkie szczegóły. Zapraszamy do kontaktu.

Skontaktuj się

Dowiedz się więcej na temat ubezpieczeń na życie i sprawdź najlepszą ofertę dla swojej rodziny.

Kamila Zapasek

531 225 122

kamila.zapasek@superubezpieczenia.pl

Jakie są rodzaje ubezpieczeń na życie?

Rynek ubezpieczeń na życie jest bardzo duży. Towarzystwa Ubezpieczeniowe oferują różne produkty ochronne, które różnią się od siebie m.in. charakterem składki, zakresem ochrony, długością umowy itp. Ubezpieczenie na życie można podzielić ze względu na:

  • Czas trwania umowy (polisa terminowa, bezterminowa, na dożycie),
  • Przeznaczenie składki (polisa ochronna, posagowa, ochronno-inwestycyjna),
  • Osoby ubezpieczone (polisa indywidualna, grupowa, rodzinna).

Jaki jest zakres ochrony?

Na początek trzeba wiedzieć, że ubezpieczenie na życie ma za zadanie zabezpieczyć ubezpieczonego lub jego bliskich finansowo w razie nieszczęśliwego wypadku, śmierci, zachorowania lub innego zdarzenia, które jest określone w zakresie umowy. Ubezpieczenie na życie należy do działu I ubezpieczeń. Towarzystwa Ubezpieczeniowe oferują również dodatki do polisy, które poszerzają zakres podstawowego ubezpieczenia na życie o inne ryzyka np. trwałe inwalidztwo.

Jakie ubezpieczenie na życie wybierane jest najczęściej?

Wybór ubezpieczenia na życie powinien być świadomy i w pełni przemyślany. Polisa ma przecież spełnić wszystkie Twoje oczekiwania. Polacy najczęściej wybierają podstawowe ubezpieczenie na życie obejmujące nieprzewidziane zdarzenia jak wypadki lub śmierć ubezpieczonego. Taka polisa trwa zwykle przez z góry ustalony skład (np. 10 lat). Pamiętaj jednak, że w tym przypadku nie budujesz kapitału przy polisie. Jeśli nic Ci się nie stanie, to polisa zwykle kończy się w ustalonym terminie.

Czy każda osoba może się ubezpieczyć?

Ubezpieczenie na życie nie jest obowiązkowe. Teoretycznie z takiej polisy może skorzystać każdy. W praktyce jednak Towarzystwa Ubezpieczeniowe czasami mogą nakładać pewne limity np. dotyczące wieku lub przebytych już wcześniej chorób (nowotwór). Sprawdzaj więc wszystkie oferty i dowiedz się kiedy i z jakiego wariantu ochrony możesz skorzystać.

Co wpływa na wysokość składki?

Jednym z głównym czynników wpływających na wysokość składki jest wiek osoby, która chce wykupić ubezpieczenie na życie. Osoby starsze są bardziej narażone na poważne choroby lub doznanie urazów. Właśnie z takiego powodu cena polis dla takich osób będzie wyższa. Towarzystwa Ubezpieczeniowe często jednak nie chce obejmować osób lub mocno ogranicza ochronę np. do 75-roku życia. Cena polisy zależy również od sumy ubezpieczenia, zakresu ochrony oraz charakteru polisy. Warto porównywać oferty i szukać polisy, która ma spełnić wszystkie Twoje oczekiwania.

Oferty Towarzystw Ubezpieczeniowych do pobrania