Najczęściej zadawane pytania

Jak kupić polisę?

Dzięki SuperUbezpieczenia.pl dokonasz zakupu polisy szybko i bezpiecznie!

1. Znajdź Agenta.

Skorzystaj z naszej mapki i znajdź Agenta w swoim mieście.
Agenci w oddziałach lub punktach partnerskich wyliczą dla Ciebie ceny polis wiodących towarzystw ubezpieczeniowych.

2. Zadzwoń.

Przedstawimy Tobie najkorzystniejsze oferty, z których wybierzesz tę, która najdokładniej odpowiada Twoim potrzebom. Jak już się zdecydujesz, podamy Tobie wszystkie szczegóły, dzięki którym dojdzie do zawarcia polisy.

3. Napisz.

Wyślij do nas zapytanie drogą mailową. W odpowiedzi otrzymasz niezbędne informacje wraz z ofertą.

Jak dokonać zapłaty za polisę?

Jeżeli korzystałeś z pomocy naszych agentów przez telefon i wybrałeś interesującą Cię ofertę, to płatność za polisę dokonujesz bezpośrednio przelewem na konto ubezpieczyciela. Taki przelew możesz dokonać np. w banku, online lub na poczcie. Wszystkie niezbędne dane potrzebne do finalizacji zapłaty są zawarte na polisie.

Jakie dane trzeba podać, aby składka została policzona?

Towarzystwa Ubezpieczeniowe bardzo indywidualnie obliczają składkę każdego ubezpieczenia, a nasz formularz – SuperAgent – został tak przygotowany, aby dostarczyć Towarzystwom Ubezpieczeniowym konieczne informacje pozwalające na przedstawienie oferty.

W przypadku ubezpieczenia komunikacyjnego, celem obliczenia rzeczywistej ceny ubezpieczenia OC, AC, NNW potrzebne są określone dane właściciela i pojazdu. niezbędne informacje to: pesel właściciela, kod pocztowy i data otrzymania prawa jazdy. Dane pojazdu to: marka, model, rok produkcji, pojemność, moc, numer vin i data 1 rejestracji. Te wszystkie dane należy podać w formularzu korzystając z naszego programu SuperAgent lub naszemu ekspertowi kontaktując się z nami przez telefon (720 221 221). Tylko dzięki prawidłowemu wypełnieniu formularza masz pewność, że otrzymana cena jest ostateczna i nie ulegnie zmianie.

Pamiętaj, wszystkie dane dot. właściciela i pojazdu znajdują się w dowodzie rejestracyjnym samochodu.

Ważne! Twoje dane zostaną przekazane jedynie ubezpieczycielowi w celu przedstawienia oferty lub po dokonaniu wyboru w celu wystawienia polisy (zgodnie z Ustawą z dnia 29 lipca 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity: Dz.U. 2002 Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) oraz Ustawą z dnia 22 maja 2003 r. o działalności ubezpieczeniowej (tekst jednolity: Dz.U. z 2010 r Nr 11, poz. 66 z późn. zm.). Nie przekazujemy danych podmiotom trzecim.

Jak zakupiona polisa telefonicznie/online jest do mnie dostarczana?

Polisę możesz otrzymać na dwa sposoby. W wiadomości mailowej, a wersję papierową wysyłamy pocztą wraz z kopertą zwrotną. Odbierasz ją, podpisujesz oryginał polisy i odsyłasz do nas w formie scanu na adres: info@superubezpieczenia.pl lub w formie fizycznej na adres:

Centrum Rozliczeń
SuperUbezpieczenia.pl
Ul. Strzelecka 7b
65- 452 Zielona Góra

Jak wypowiedzieć OC?

Jeżeli nie chcesz kontynuować swojej dotychczasowej polisy i szukasz lepszej oferty, to musisz koniecznie wypowiedzieć swoją polisę OC. Możesz to zrobić najpóźniej dzień przed końcem umowy. Jeśli szukasz wzoru wypowiedzenia dla konkretnego Towarzystwa Ubezpieczeniowego, to wejdź na www.wzór-wypowiedzenia.pl. Znajdziesz tam wzory wypowiedzeń dla wszystkich firm. W razie jakichkolwiek pytań możesz zawsze skontaktować się z naszym ekspertem (720 221 221), który odpowie na każde pytanie.