Ubezpieczenia na życie dla osób po 70 roku życia

Nigdy nie jest za późno, by rozważyć zakup ubezpieczenia na życie. Bez względu na to czy zbliżasz się do emerytury, czy już na niej jesteś możesz zadbać o siebie i swoich bliskich. Niestety wśród wielu osób nadal panuje przekonanie, że po ukończeniu 55 lat polisa życiowa może być zbyt droga lub znacznie ograniczona zakresowo. Jednak zakup dobrego ubezpieczenia na życie dla seniorów może być łatwiejszy niż myślisz.

Ubezpieczenia na życie po 70-tce

Na rynku ubezpieczeń pojawiła się nowa propozycja ubezpieczenia na życie dla osób między 56 a 72 roku życia. W skład polisy wchodzi także ochrona zdrowia oraz pomoc w nagłych codziennych sytuacjach.

Zakres polisy na życie obejmuje między innymi wsparcie finansowe w przypadku takich zdarzeń jak:

  • śmierć Małżonka/Partnera,
  • poważne zachorowanie,
  • niezdolność do pracy,
  • pobyt w szpitalu,
  • operacja chirurgiczna.

Z kolei rozbudowany assistance medyczny zapewnia wsparcie medyczne w chorobie i po wypadku zarówno dla osoby ubezpieczonej, jak i jej bliskich. W jego zakres wchodzą takie świadczenia jak:

  • rehabilitacja,
  • pomoc psychologa,
  • transport medyczny do placówki medycznej oraz z placówki do miejsca zamieszkania,
  • ekspercka opinia medyczna (z zakresu: onkologii, kardiologii i kardiochirurgii,  neurochirurgii i ortopedii) oraz asysta prawna, czyli pomoc w sprawach administracyjnych i prawnych związanych z NFZ.

Oferta uwzględnia także assistance domowy, który może okazać się szczególnie pomocny w awaryjnych sytuacjach w domu lub mieszkaniu. Przykładowo ubezpieczyciel ułatwi zorganizowanie pomocy w przypadku problemów z elektryką, zatrzaśniętych drzwi czy też uszkodzonej rury. Co ważne assistance domowy obejmuje również organizację lub pokrycie kosztów robocizny hydraulika, ślusarza, dekarza czy elektryka.

Ubezpieczenia na życie dla seniorów – assistance medyczny

Jak już wcześniej wspominaliśmy oferta tceuwzględnia także assistance medyczny. W ramach polisy ubezpieczony może liczyć na organizację i pokrycie kosztów wielu usług, które będą pomocne po nieszczęśliwym wypadku oraz po lub w trakcie choroby. Zakres świadczeń po nieszczęśliwym wypadku obejmuje nie tylko wizytę u lekarza czy specjalisty, ale też pomoc rehabilitanta czy pielęgniarki. Co ważne w przypadku rehabilitacji można skorzystać z wizyty fizykoterapeuty zarówno domu lub w poradni (z uwzględnieniem transportu). W sytuacji, gdy efektem nieszczęśliwego wypadku będzie inwalidztwo ubezpieczony uzyska też pomoc w zakupie sprzętu rehabilitacyjnego z transportem lub organizacji jego wypożyczenia.

W ramach pakietu ubezpieczyciel umożliwia także dostarczenie do miejsca zamieszkania leków, które zostały przepisane przez lekarza oraz zorganizowanie transportu medycznego. Z kolei szybkie wsparcie w trudnej sytuacji może zapewnić całodobowa infolinia medyczna, z której można korzystać bez limitu.

Kompleksowe ubezpieczenia na życie dla osób po 70 roku życia pozwala na uzyskanie eksperckiej opinii medycznej z zakresu kardiologii i kardiochirurgii, onkologii, neurochirurgii i ortopedii. Ale uwaga! W ramach ochrony ubezpieczeniowej ubezpieczyciel odpowiada za organizację i pokrycie kosztów takiej opinii, jeśli dolegliwość zdrowotna zostanie zdiagnozowana pierwszy raz w okresie ubezpieczenia.

W uzasadnionych przypadkach polisa zapewnia także asystę prawną, która oznacza pomoc administracyjno-prawną (np. przygotowania odpowiednich dokumentów) w uzyskaniu zgody na finansowanie leków oraz leczenie lub zwrot kosztów leczenia za granicą.

Assistance domowy w zakresie ubezpieczenia na życie

Gdy w domu dochodzi do awarii lub np. zatrzaśnięcia drzwi ciężko jest zachować spokój. W tych stresujących sytuacjach szybka reakcja pozwala zminimalizować skutki nieprzewidzianych zdarzeń, jednak często wówczas nie wiemy, do kogo zwrócić się po pomoc i gdzie zadzwonić.

Dlatego ciekawym rozwiązaniem jest assistance domowy, który oferowany jest wraz z ubezpieczeniem na życie. W jego zakres wchodzi między innymi:  pomoc elektryka, hydraulika, dekarza, szklarza czy ślusarza. Co ważne, gdy w wyniku awarii konieczna będzie przeprowadzka np. na czas remontu czy naprawy uszkodzonej instalacji ubezpieczyciel umożliwi opcję dozoru, przewozu i przechowania rzeczy.

Doświadczenie pokazuje, że wraz z wiekiem jesteśmy bardziej narażeni na choroby i urazy. Dlatego tak ważne jest to, by decydując się na zakup ubezpieczenia na życie dobrać właściwie zakres ochrony ubezpieczeniowej. Dzięki temu mamy pewność, że nie jesteśmy pozostawieni sami sobie i uzyskamy realną pomoc w wielu nagłych sytuacjach.

Jeżeli chciałbyś poznać oferty ubezpieczenia na życie, które będą udzielały kompleksowej ochrony ubezpieczeniowej nie tylko Tobie, ale też pozwolą zadbać o przyszłość Twoich bliskich zamów rozmowę ze specjalistą SuperUbezpieczenia.pl lub zadzwoń do nas pod numer telefonu 720 221 221.