NNW dziecka – bezpieczeństwo w szkole i poza nią

Mimo tego, że nie wszyscy chcą o tym pamiętać rozpoczęcie roku szkolnego już za chwilę – a wraz z nim konieczność podjęcia decyzji odnośnie ubezpieczenia dziecka. Na co więc zwrócić uwagę wybierając polisę NNW dla ucznia i przedszkolaka? W jaki sposób zadbać o bezpieczeństwo dziecka w szkole i poza nią? Podpowiadamy poniżej.

Dobrowolne ubezpieczenie NNW dla dziecka

Co roku przypominamy, że ubezpieczenie szkolne dla dzieci, które uczęszczają do szkół i przedszkoli jest dobrowolne – to po stronie rodziców lub opiekunów leży decyzja o wykupieniu takiej polisy. I mimo tego, że szkoła może zapisać w swoim statucie obowiązek ubezpieczenia uczniów przez rodziców, to dyrekcja czy nauczyciele nie mogą w żaden sposób zmusić ich do skorzystania z oferty towarzystwa ubezpieczeniowego, z którym dana placówka zawarła umowę o współpracy. Pamiętajmy, że to rodzic wybiera polisę dla swojego dziecka, dzięki czemu może znaleźć polisę na korzystniejszych warunkach od tego oferowanego w szkole – i to nie tylko pod względem zakresu, ale też i ceny.

Ubezpieczenie NNW dziecka – co to jest?

Ubezpieczenie NNW dziecka to ochrona przed Następstwami Nieszczęśliwych Wypadków. Jednak warto zdawać sobie sprawę, że ubezpieczyciele różnie definiują zdarzenie losowe będące nieszczęśliwym wypadkiem. Zazwyczaj zakłada się, że nieszczęśliwy wypadek to wywołane przez czynniki zewnętrzne zdarzenie o gwałtownym charakterze, w wyniku, którego dochodzi do trwałego uszczerbku na zdrowiu lub zgonu ubezpieczonego.

Z całą pewnością ubezpieczenie NNW powinno chronić dziecko przez całą dobę, a nie tylko w czasie, gdy przebywa w placówce oświatowej, ale także np. podczas nauczania zdalnego, ferii czy wakacji.

NNW dla przedszkolaka – czy się przydaje?

Zakup polisy dla dziecka warto rozważyć nawet wówczas, gdy jest ono w wieku przedszkolnym, Mimo powszechnego przekonania, że pod okiem nauczycieli przedszkolnych,   żaden przykry wypadek nie powinien się przytrafić rzeczywistość może okazać się inna. Maluchy są bardzo aktywne i podczas zabawy mogą, np. niefortunnie upaść, co czasami kończy się złamaniem. W szkole okoliczności, w których może dojść do wypadku jest więcej, chociażby przez większą liczbę dzieci, które na przerwach popychają się lub biegają za piłką. Do trwałego uszczerbku na zdrowiu może także dojść podczas zajęć wychowania fizycznego, a także w drodze do i ze szkoły.

NNW dla dziecka – suma ubezpieczenia

Istotną kwestię przy wyborze polisy NNW dla dziecka stanowi suma ubezpieczenia, czyli kwota, na którą nasza pociecha będzie ubezpieczona. I mimo tego, że wraz z jej wzrostem rośnie składka pamiętajmy o tym, że przekłada się to również na kwoty odszkodowań wypłacanych przez ubezpieczyciela. Dlatego w miarę możliwości finansowych powinniśmy kierować się tym, by zakupić polisę z jak najwyższą sumą ubezpieczenia.

Ile kosztuje ubezpieczenie NNW ucznia?

Na cenę ubezpieczenia NNW dla dziecka wpływa nie tylko suma ubezpieczenia, ale też wybrany wariant ochrony. Zazwyczaj tego typu polisa to wydatek około kilkudziesięciu złotych rocznie.

By poznać szczegółowe oferty ubezpieczenia NNW szkolnego, które będą dopasowane do indywidualnych potrzeb Twojego dziecka zapraszamy do kontaktu z naszymi doświadczonymi specjalistami. Z nami zyskasz pewność, że odpowiedzialnie zadbałeś o bezpieczeństwo osób, które kochasz.

 

Źródło: UNIQA