Wspieramy młodych. Mateusz Tonder z SuperUbezpieczenia.pl

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów zielonogórskiego Falubazu. Nawiązaliśmy właśnie współpracę z młodym, perspektywicznym żużlowcem. Poznajcie Mateusza Tondera.

 

Mateusz Tonder to adept zielonogórskiej szkółki, który w tym sezonie ma stać się liderem formacji młodzieżowej Falubazu Zielona Góra. Jak sam o sobie mówi, jest gotowy na przejęcie pałeczki po m.in. Sebastianie Niedźwiedziu i Alexie Zgardzińskim i czuje się pewniakiem do składu.
 

Treningi żużlowe rozpoczął w wieku 15 lat, a w 2016 roku pomyślnie zdał egzamin na licencję „Ż”. W nadchodzącym sezonie Mateusz jest przymierzany do biegów juniorskich w PGE Ekstralidze. W rozmowie ze Sportowymi Faktami przyznał, że ma wiele motywacji, by zdobywać jak najwięcej punktów.
 

Mateusz Tonder zaznacza również, że kolejną zmianą jest przejście na kontrakt zawodowy.
 

„Mam swój team, swój warsztat, swój sprzęt. To na pewno duży obowiązek, ale na nowy sezon musiałem zrobić taki krok, by się usamodzielnić. Myślę, że to się sprawdzi i będzie tylko lepiej”
 

Nie pozostaje nam nic innego jak powitać Mateusza w gronie zawodników wspieranych przez SuperUbezpieczenia.pl i życzymy wielu sukcesów na torze w barwach zielonogórskiej drużyny.