Ubezpieczenie turystyczne przydatne po słowackiej stronie Tatr

Sezon wakacyjnych wyjazdów zbliża się wielkimi krokami. Nieważne czy wybieramy się na dłuższy urlop, czy weekendowy wypad w góry – przed zagranicznym wyjazdem należy wykupić odpowiednie ubezpieczenie turystyczne. Osoby wybierające się w Tatry muszą mieć na uwadze, że po słowackiej stronie Tatr należy posiadać ubezpieczenie turystyczne.

Przed wyjazdem za granicę należy pamiętać o wykupieniu odpowiedniej polisy turystycznej

Wiele osób wybierając się w Tatry niestety nie bierze pod uwagę możliwości zagubienia się na szlaku. Tarty są piękne, ale niebezpieczne, a o wypadek lub zejście ze szlaku nie trudno. Nawet najbardziej doświadczeni turyści powinni mieć ten fakt na uwadze.

Wybierasz się w góry? Przygotuj się!

Każda osoba wybierająca się na szlak górski powinna pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Po pierwsze należy przygotować się na różnorodność pogody, która w górach może zaskoczyć. Odpowiednie ubranie, zapasy jedzenia, latarka, telefon – to podstawowe i najważniejsze przedmioty, bez których pod żadnym pozorem nie wolno zapomnieć przed wyjściem na szlak. W telefonie koniecznie należy zapisać numer ratunkowy w górach +48 601 100 300.

Kiedy GOPR pomoże?

Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe sprawuje pieczę nad bezpieczeństwem turystów przebywających w polskich górach. Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe zabezpiecza obszar od Karkonoszy poprzez Jurę Krakowsko-Częstochowską aż do Bieszczad. Często bywa tak, że osoby, które zboczyły ze szlaku nie wiedzą o tym, że znajdują się słowackiej stronie. Pomoc zatem nadejdzie od słowackich służb, za które trzeba będzie słono zapłacić.

Ubezpieczenie turystyczne a wycieczka w Tatry

Ubezpieczenie turystyczne powinny wykupić osoby wybierające się na wyjazd zagraniczny. Należy jednak podkreślić, że wyjazd w Tatry wiąże się z ryzykiem różnego rodzaju wypadków łącznie z ewentualnością rozpoczęcia akcji ratowniczej i poszukiwawczej. O ile jednak akcja ta po polskiej stronie jest bezpłatna, o tyle po słowackiej stronie bez podsiadania odpowiedniej polisy za akcję tą turyści będą musieli zapłaci z własnej kieszeni. A nie są to małe koszta. Cała akcja ratownicza, łącznie z transportem do szpitala, może wynieść nawet do 10 000 EUR. Polisa turystyczna jaka należy wykupić przed wyjazdem w góry powinna zawierać takie składowe jak min.: koszty leczenia (z sumą gwarantowaną minimum na 30 000 EUR), ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym, koszty ratownictwa (minimum na 10 000 EUR).

Eksperci SuperUbezpieczenia.pl dobiorą polisę do Twoich potrzeb

Planujesz wyjazd w góry? Nie ryzykuj. Kup odpowiednią polisę, która pokryje koszty leczenia za granicą, ubezpieczenie NNW, oraz koszty ratownictwa. Specjaliści SuperUbezpieczenia.pl dobiorą dla Ciebie odpowiednie ubezpieczenie turystyczne, przystosowane do Twoich indywidualnych potrzeb.