Ubezpieczenie roweru Zielona Góra

Nie tylko w naszym mieście widać rosnąca liczbę rowerzystów. Co prawda Zielona Góra pod względem ścieżek rowerowych nie świeci przykładem, ale z roku na rok liczba miejsc przeznaczonych dla amatorów dwóch kółek wzrasta. Oprócz właściwych strojów, zapewniających bezpieczeństwo podczas jazdy, właściciele rowerów powinni posiadać również odpowiednie ubezpieczenie roweru Zielona Góra.

Jakie formy ochrony daje nam ubezpieczenie roweru?

Ubezpieczenie roweru chroni właściciela za wyrządzone szkody (ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej) oraz od następstw nieszczęśliwych wypadków.  Ubezpieczenie OC chroni Cię, jeśli podczas jazdy rowerem  zniszczysz cudzą własność ( podczas jazdy rowerem najczęściej dochodzi do uszkodzeń samochodów), lub jeśli doprowadzisz do nieszczęśliwego wypadku w którym zginął człowiek. Ochrona  OC i NNW są to najczęściej oferowane formy ubezpieczenia dwóch kółek.

Ubezpieczenie roweru przed kradzieżą: rabunek i kradzież to dwie odrębne definicje!

W kontekście ubezpieczenia roweru warto zwrócić  uwagę na definicję  „rabunku” i „kradzieży”. Otóż : „rabunek” dla ubezpieczyciela oznacza  kradzież sprzętu z użyciem przemocy fizycznej na użytkowniku, doprowadzi poszkodowanego do nieprzytomności lub bezbronności i zrabuje rower. Jeśli jednak pozostawimy sprzęt przypięty pod sklepem i ktoś nam go ukradnie, o jakimkolwiek odszkodowaniu nie ma co nawet myśleć.

Polisa mieszkaniowa z odpowiednim  zakresem ochrony również chroni rowery

Polisa mieszkaniowa  jest również pewnym sposobem na ubezpieczenie roweru. Jeśli rower przechowujemy w piwnicy, komórce, lub w garażu należy sprawdzić, czy polisa przewiduje ubezpieczenie przedmiotów w miejscach przynależnych do domu lub mieszkania. Większość zakładów ubezpieczeń  bierze odpowiedzialność za sprzęt przechowywany w ubezpieczonych pomieszczeniach.