Ubezpieczenie quada i drona

Quady i drony coraz częściej mieszczą się na liście prezentów komunijnych. Należy wziąć pod uwagę, iż ubezpieczanie OC w przypadku quada to obowiązek, natomiast o ubezpieczeniu drona należy pomyśleć przed jego zakupem. Nieumiejętność sterowania tego typu sprzętem może przyczynić się do powstania szkód u osób trzecich.

 

Ubezpieczenie quada

Według polskiego prawa, osoby do 14 roku życia nie mogą poruszać się tego typu pojazdami. Należy również pamiętać, że quad jest pojazdem mechanicznym – istnieje zatem obowiązek ubezpieczenia quada. Osoby, które zamierzają jeździć quadem muszą posiadać prawo jazdy kategorii AM, B1 lub B, przy czym dokumenty są uzależnione od masy pojazdu.

Podział quadów według prawa

Czterokołowce – pojazdy o dopuszczalnej masie całkowitej 550 kg w przypadku przewozu ładunków i 400 kg w przypadku przewozu osób. Aby poruszać się dużym quadem należy posiadać prawo jazdy kategorii B1 lub B. Innym rodzajem quada jest czterokołowiec lekki – quady o maksymalnej masie 350 kg, mogą jeździć do 45 km/h. Obowiązuje na nie prawo jazdy kategorii AM.

Od czego zależy cena ubezpieczenia OC quada?

Zakup obowiązkowego ubezpieczenia quada odbywa się na takich samych warunkach jak ubezpieczenie innego pojazdu mechanicznego. W związku z tym wysokość składki na ubezpieczenie OC zależy min.: od: wieku właściciela, ile lat posiadacz quada ma prawo jazdy, historia ubezpieczenia, parametry pojazdu (marka, rok produkcji, pojemność) itp.

Ubezpieczenie drona

Nieumiejętność w użytkowaniu drona może zakończyć się wyrządzeniem szkód u osób trzecich. Brak doświadczenia może też zakończyć się uszkodzeniem lub zniszczeniem sprzętu. Warto więc decydując się na zakup drona – pomyśleć o jego odpowiedniej ochronie ubezpieczeniowej. Inaczej sprawa ubezpieczenia wygląda w przypadku drona o masie od 5 kg do 20 kg, czyli o masie, które raczej nie nadają się prezenty komunijne dla dzieci. Jeśli ma do 5 kg, nie ma obowiązku zawarcia ubezpieczenia.

Ubezpieczenie quada i drona – dobierzemy odwodnią polisę!

Komunijne szaleństwo coraz częściej wprawia w zakłopotanie osoby biorące udział w uroczystościach. Na liście prezentów coraz rzadziej królują zegarki i łańcuszki. Prezenty w postaci tabletów również poszły już do lamusa. Dzieci zadowolone będą obecnie z drona, elektrycznej hulajnogi, czy…z quada. Należy jednak pamiętać, że tego typu prezentu powinny posiadać odpowiednia polisę ochroną. Jeśli potrzebujesz odpowiednie ubezpieczenie quada lub ubezpieczenie drona skontaktuj się z ekspertami SuperUbezpieczenia.pl. Specjaliści dobiorą polisę odpowiednią do typu zakupionego quada lub drona.