Ubezpieczenie od gradobicia

Aura od kilku lat staje się coraz bardziej nieprzewidywalna. Skutki gradobicia, wichur czy nawalnych deszczów są z roku na rok coraz bardziej tragiczne. Kilka minut gradobicia może zniszczyć całą karoserię samochodu pozostawionego na parkingu. Zniszczeniu mogą ulec też domy (w szczególności dachy oraz pola uprawne. Ubezpieczenie od gradobicia to ochrona jaką daje ubezpieczyciel w przypadku kiedy nasze mienie zostanie zniszczone.

Opady gradu są tak nagłe i nieprzewidywalne jak deszcze ulewne czy wichury. Zjawiska te mogą zaskoczyć nas wszędzie – podczas zakupów, wycieczek, kiedy auto stoi na parkingu itp.

Ubezpieczenie od gradobicia – ochrona samochodu

Ubezpieczenie AC chroni osobę ubezpieczoną od różnego rodzaju szkód. Zakres ochrony AC znajduje się w warunkach ogólnych ubezpieczenia (OWU). Chcąc zatem mieć dobrą wiedzę na temat zakresu ochrony w kontekście gradobicia należy zwrócić uwagę na ubezpieczenie autocasco. Obejmuje ono swoim zakresem konsekwencje wszystkich z powyższych zagrożeń wywołanych gwałtownymi zjawiskami atmosferycznymi. Należy zwrócić uwagę, że na wypłatę odszkodowania osoby ubezpieczone mogą liczyć dopiero, kiedy zajdzie jedno ze zdarzeń, które jasno określone są w OWU (w tym np. gradobicie).

Ubezpieczenie od gradobicia – ochrona domu lub mieszkania

Ubezpieczenie mienia w polega na zawarciu umowy z ubezpieczycielem dotyczącej ochrony naszego domu, mieszkania czy innego rodzaju nieruchomości przed skutkami wymienionych w umowie zdarzeń losowych. Wśród nich często pojawia się grad pod następującą definicją: opady atmosferyczne składające się z bryłek lodu. W zależności od rodzaju umowy polisa obejmować może różne elementy takiej jak np.: stałe elementy wyposażenia domu, budynek gospodarczy, budowlę, obiekt małej architektury, dom letniskowy, mienie ruchome, czy tarasy i balkony.

Ubezpieczenie od gradobicia upraw rolnych

Wiadomo, że największym wrogiem rolników jest kapryśna pogoda, która może doprowadzić nawet do utraty płynności finansowej. Zanim więc będzie za późno warto wykupić odpowiednie ubezpieczenie, które uchroni pole od skutków takich zjawisk jak: gradobicia, przymrozki wiosenne, deszcze nawalne, huragany. Plantatorzy najczęściej ubezpieczają swoje uprawy bezpośrednio powstałe w wyniku następujących ryzyk: huraganu, powodzi, deszczu nawalnego, gradu, pioruna, lawiny, obsunięcia się ziemi, suszy, ujemnych skutków przezimowania, przymrozków wiosennych. Najczęściej uprawy warzyw gruntowych ubezpieczane są od ryzyka gradobicia. Należy jednak podkreślić, że TU oferują ochronę tego ryzyka tylko dla wybranych gatunków warzyw. W związku z czym przed podjęciem decyzji w kwestii ochrony, należy dokładnie zapoznać się z zapisem dotyczącym zakresu ochrony, który znajduje się w części warunki ogólne umowy (OWU)
Gradobicie to zjawisko atmosferyczne, które może doprowadzić do bardzo poważnych szkód i konsekwencji finansowych. Kompleksowe ubezpieczenie do gradobicia pozwoli na uzyskanie odszkodowania, które może okazać się nieocenione podczas naprawy szkód. Znajdź najlepszą polisę i zapewnij sobie spokój i bezpieczeństwo. Skontaktuj się z naszymi ekspertami pod numerem +48 720 221 221. SuperUbezpieczenia.pl to najlepsze polisy w Twoim mieście.