Ubezpieczenie na sporty zimowe

Sporty zimowe zazwyczaj wiążą się z aktywnym spędzaniem czasu. Snowboard, narty, zjazdy na sankach czy inne śnieżne aktywności to również szereg zagrożeń w postaci uszkodzeń ciała czy uszkodzenia drogiego sprzętu. Odpowiednia ochrona w postaci ubezpieczenia turystycznego zniweluje skutki nieprzewidzianych wydarzeń, które mogą przytrafić się na stoku.

Statystyki pokazują, że najczęściej doznają oni urazów kolan – skręcenia stawów kolanowych, ale także kostek i stóp – na przykład uszkodzenia więzadeł.

EKUZ nie zawsze w pełni chroni

W większości krajów Unii Europejskiej, możemy skorzystać z darmowej pomocy medycznej jednak na takich samych zasadach co obywatele kraju w kórym się znajdujemy. Takie prawo daje nam Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Najczęściej bywa tak, że Polacy przebywający za granicą, korzystając z publicznej służby zdrowia – muszą do niej dopłacac.

Czy szkolne NNW odpowiednio zabezpieczy nasze dzieci?

„Białe szaleństwo” to nie tylko olbrzymia przyjemność, ale również szereg zagrożeń i to – jak wskazują statystyki – o znacznych rozmiarach. Inaczej uprawianie narciarstwa wygląda u osób dorosłych – inaczej u dzieci. Ich wyobraźnia często nie zna granic co może przełożyć się na ogromna liczbę upadków, zderzeń na stoku, czy zwykłego zagubienia sprzętu. W związku z tym polisa turystyczna jest niezbędnym elementem każdego wyjazdu, szczególnie tego na których grozi nam wiele urazów. Ubezpieczenie szkolne NNW – czy wystarczy? To zależy od zakresu i sumy ubezpieczenia. Jeżeli szkolne NNW jest kupione w formie ubezpieczenia zbiorowego mającego wąski zakres ochrony i niskie sumy – na pewno nie „zadziała” w sytuacji, kiedy nasze dziecko będzie potrzebowało pomocy na stoku.

Indywidualne ubezpieczenie turystyczne – szeroka ochrona w ekstremalnych warunkach

Niestety bardzo często zapominamy, że wypoczywając zimą w górach mogą spotkać zarówno nasze pociechy jak i nas samych nieprzyjemne, nieoczekiwane zdarzenia. My również możemy przyczynić się do spowodowania wypadku, czy też zniszczenia drogiego sprzętu osobom trzecim (do najczęstszych wypadków zaliczamy najechanie na inną osobę lub zajechanie komuś drogi. W wyniku tego typu zdarzeń może dojść do uszkodzenia ciała osoby poszkodowanej lub zniszczenia jej mienia). Osoby cierpiące np. na cukrzycę, nadciśnienie, czy inne choroby przewlekłe przed wyjazdem powinny zadać o specjalne rozszerzenie ochrony. W przypadku, kiedy podczas wyjazdu choroba się zaostrzy ubezpieczyciel przejmie na siebie pełna odpowiedzialność.

Assistance – niezbędna pomoc w nieoczekiwanych sytuacjach

Osoby objęte odpowiednim ubezpieczeniem turystycznym mogą liczyć na pomoc w różnych sytuacjach. Ochrona assistance niezbędna w sytuacji gdy znajdujemy się w obcym kraju, zdani jedynie na siebie, bez znajomości lokalnego języka. Wyjeżdżając na narty za granicę powinniśmy pamiętać, że może się wydarzyć szereg zdarzeń losowych, zupełnie od nas niezależnych. Po naszym przyjeździe do kurortu może zejść lawina albo możemy po prostu się rozchorować. Na wypłatę świadczenia można liczyć na przykład w przypadku zamknięcia narciarskich tras zjazdowych z powodu nadmiernej lub niedostatecznej ilości śniegu. Ubezpieczenie można rozszerzyć o dodatkowe opcje, jak np. ochronę

bagażu, sprzętu sportowego czy nawet ochronę mieszkania na czas wyjazdu. W ramach pomocy assistance ubezpieczenie można również rozszerzyć o następstwa choroby przewlekłej.