Szkolne NNW: Czy działa podczas wakacji?

Wakacje to najbardziej wyczekiwany czas przez dzieci. Już niedługo w szkołach rozlegnie się ostatni dzwonek kończący rok szkolny. Wysyłasz dziecko na kolonię, obóz lub do dziadków? Sprawdź czy szkolne NNW działa podczas wakacji.

Każdy rodzic chce, by jego pociecha w każdym momencie była pod dobrą opieką. Zbliża się Dzień Dziecka. To dobry czas, by przed zbliżającymi się wakacjami pomyśleć nad kompleksową ochroną swoich dzieci.
 
Zastanawialiście się czy Wasze dziecko bawiące się codziennie na placu zabaw, grające w piłkę na osiedlowym boisku lub trenujące sporty w klubach sportowych jest chronione w ramach polisy szkolnej NNW? Czy wykupując polisę w szkole zwykle za niewielkie pieniądze sprawdziliście jakie są warunki takiego ubezpieczenia? Eksperci SuperUbezpieczenia.pl podpowiadają co trzeba wiedzieć o szkolnym NNW.

Szkolne NNW możesz kupić na dwa sposoby

Ubezpieczenie dziecka można kupić na dwa sposoby:

  • Jako polisę oferowaną przez szkołę (najczęściej jest to forma ubezpieczenia grupowego)
  • Jako polisę kupioną indywidualnie w wybranym TU (charakteryzuje się ona zwykle wyższą sumą ubezpieczenia i szerszym zakresem ochrony)

Ciekawostką jest to, że można posiadać dwie takie polisy. Wówczas w razie nieszczęśliwego wypadku odszkodowanie zostanie wypłacone z dwóch polis.

Główną zaletą szkolnego NNW jest to, że działa ona przez cały rok 24 godziny na dobę. Ochrona obejmuje czas dziecka w szkole, podczas drogi do i ze szkoły, na zajęciach pozalekcyjnych, wakacjach, feriach zimowych, zajęciach sportowych i zabawie na osiedlowym placu zabaw itd.

Ubezpieczenie oferowane przez szkołę

Z ubezpieczeniem szkolnym NNW można się spotkać wraz z rozpoczęciem roku szkolnego. Rodzice zwykle na pierwszym zebraniu opłacają składkę nie wiedząc tak naprawdę za co płacą. Okazuje się, że szkolna polisa jest tania, ale w tym przypadku cena nie idzie w parze z jakością. Takie ubezpieczenie posiada zwykle wąski zakres ochrony i niską sumę ubezpieczenia. Oznacza to, że w razie wypadku odszkodowanie będzie na bardzo niskim poziomie.

Dlaczego warto wykupić indywidualne szkolne NNW?

Indywidualne szkolne NNW to ochrona, na którą wpływ ma rodzic. To on wybiera zakres ochrony i sumę ubezpieczenia. Należy pamiętać, że suma na odpowiednim poziomie zapewni odpowiednią kwotę odszkodowania za każdy procent uszczerbku na zdrowiu. Natomiast zakres ochrony można dostosować do aktywności dziecka. Jeśli więc Twoja pociecha trenuje np. piłkę nożną, karate, pływanie itp. to masz pewność, że ochrona będzie działać kompleksowo, również podczas zajęć pozalekcyjnych.

Sprawdzaj OWU

Najlepsza ochrona ubezpieczeniowa musi być poparta świadomym wyborem. Znajomość OWU (ogólnych warunków ochrony), pozwala na uniknięcie nieporozumień, gdy dojdzie do nieszczęśliwego wypadku. W tym dokumencie ubezpieczyciel jasno określa za co dokładnie odpowiada i na jakie odszkodowanie należy liczyć. Znaleźć tam można m.in. dokładne definicje różnych zdarzeń, sumy ubezpieczenia, zakres ochrony i tabele, które opisują procentowy uszczerbek na zdrowiu.
 
Zbliżają się wakacje. Sprawdź jak wygląda szkolne NNW Twojego dziecka i sprawdź dlaczego kompleksowa ochrona to podstawa bezpiecznych wakacji.