Święta wielkanocne za pasem – czy masz odpowiednie ubezpieczenie domu?

Ochrona majątku w postaci ubezpieczenia domu jest jedną z ważniejszych na rynku ubezpieczeń. Polisa w większości przypadków chroni bowiem dorobek całego naszego życia. Szczególnie w okresie świąt, kiedy wiele osób wyjeżdża i opuszcza swoje domostwa warto zastanowić się nad ryzykiem kradzieży. Posiadając odpowiednie ubezpieczenie domu mamy pewność, że polisa chroni nasz dobytek od różnego rodzaju nieprzewidzianych sytuacji.

Święta to czas wzmożonego ruchu. Przemieszczamy się po całym kraju, a nawet poza jego granice, aby święta spędzić w gronie rodziny i najbliższych. W tym czasie wiele domów i mieszkań pozostaje pustych, co oznacza, że amatorzy cudzych własności mają „swój czas”. Szykując się do wyjazdu należy nie tylko porządnie zabezpieczyć dom czy mieszkanie, ale również sprawdzić zakres i datę naszego ubezpieczenia. Kompleksowe ubezpieczenie domu chroni nie tylko na wypadek działania warunków atmosferycznych, ale także zapewnia finansowe wsparcie na skutek kradzieży, włamania lub dewastacji.

Zakres ochrony ubezpieczenia domu

Zakres ochrony to zapisy mówiące o tym, za jakie konkretnie zdarzenia odpowiada Towarzystwo Ubezpieczeniowe. Im szerszy zakres tym lepiej. W ramach ubezpieczenia domu możesz np. ubezpieczyć mury, ruchomości domowe i stałe elementy wyposażenia. Pamiętaj także o tzw. klauzuli od przepięć, która gwarantuje wypłatę świadczenie, gdy sprzęt elektroniczny zostanie zniszczony np. podczas burzy.

Oprócz tego w ramach polisy możesz chronić np. altanki, elementy ogrodowej architektury, rowery i narzędzia. Popularnym dodatkiem do ubezpieczenia domu jest również OC w życiu prywatnym. Chroni ona wszystkich domowników przed finansowymi konsekwencjami, gdy wyrządzą oni szkodę innej osobie.

 

Czytając OWU można rozwiać wszelkie wątpliwości

Przed zawarciem ubezpieczenia domu należy zapoznać się z OWU (Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia). Znajdują się tam wszystkie informacje dotyczące zakresu ochrony, sum ubezpieczenia oraz ewentualnych wyłączeń. Znajomość tego dokumentu pozwala uniknąć niedomówień, gdy dojdzie do niespodziewanego wypadku.

Nie wiesz jaką polisę wybrać? Nasi eksperci pomogą Ci znaleźć ubezpieczenie, które spełni wszystkie Twoje potrzeby i oczekiwania. Zadbaj o spokojny sen swojej rodziny, chroń swój majątek podczas zbliżających się świąt, a my zadbamy o Twoje bezpieczeństwo.