Sprzedaż ubezpieczeń na życie – jak rozwinąć działalność?

Prowadzenie działalności ubezpieczeniowej nie zawsze jest proste, szczególnie w przypadku ubezpieczeń na życie. Tym bardziej, że większość z nas w obecnych czasach oczekuje szybkiej i kompleksowej obsługi. A nowe produkty, które są łatwo dostępne sprawiają, że ciężej jest dotrzeć do pewnej grupy potencjalnych klientów. Zatem co zrobić, by rozwinąć działalność agencyjną?

Jak rozwinąć swoją działalność ubezpieczeniową?

W dzisiejszych czasach większość agentów ubezpieczeniowych konkuruje ze sobą na równych zasadach, szczególnie, jeśli chodzi o produkty i ceny. Dlaczego więc potencjalny klient miałby wybrać Ciebie? Co możesz mu dać, czego nie może dostać nigdzie indziej? Znalezienie odpowiedzi na te pytania pozwoli Ci na zbudowanie mocnej marki, co realnie wpłynie na rozwój działalności agencyjnej.

Jednak nasze doświadczenie pokazuje, że profesjonalna obsługa klienta, oparta na wzajemnych relacjach pozwala na generowanie rekomendacji, które znacznie wspomagają rozwój działalności ubezpieczeniowej. Ale nie o tym będziemy dziś pisać. Chcemy zaproponować Ci realną współpracę, opartą na partnerstwie.

Sprzedaż krzyżowa ubezpieczeń

W obecnych czasach sprzedaż ubezpieczeń na życie może nieść ze sobą sporo wyzwań. Szczególnie, że wielu klientów przyzwyczaiło się już do kompleksowej i szybkiej obsługi – czasami wystarczy kilka kliknięć, by polisa znalazła się na mailu. Dlatego specjalizacja produktowa w ramach jednego działu może znacznie ograniczać rozwój działalności. Warto mieć w zanadrzu coś, co sprawi, że klient nie wyruszy na dalsze poszukiwania, ale zostanie – jest to sprzedaż krzyżowa. Łączenie produktów życiowych, majątkowych i komunikacyjnych, które będą dopasowane do jego aktualnych potrzeb pozwoli Ci na pełną i całościową obsługę – bez konieczności podsyłania klienta do innego agenta. Wiemy, że takie rozszerzenie działalności może być czasochłonne, dlatego pomożemy Ci załatwić wszelkie formalności z tym związane – egzaminy, szkolenia itp.

Agent życiowy – rozszerzenie działalności

Polisy komunikacyjne i majątkowe to bardzo często poszukiwane produkty ubezpieczeniowe, które doskonale uzupełniają ochronę jaką dają ubezpieczenia na życie. Dlatego rozszerzenie oferty pozwoli Ci na dotarcie do szerszej grupy klientów, co realnie przełoży się na Twoje wynagrodzenie.

Obok pełnego wsparcie możemy zaproponować Ci także narzędzie do zarządzania relacjami z klientami.  Dedykowany dla naszych partnerów program dla agentów ubezpieczeniowych jest jak cyfrowa szafka na dokumenty, możesz w niej umieścić zarówno informacje na temat klientów, jak i zawartych umów. Co więcej aplikacja ta pozwala na automatyczne wysyłanie powiadomień, przygotowywanie raportów sprzedażowych oraz odnowień oraz umożliwia szybką kalkulację składek.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że każdy dzień w biurze wypełniony jest licznymi zadaniami. Dlatego też słysząc rekomendacje dotyczące rozszerzenia oferty produktowej o ubezpieczenia majątkowe i komunikacyjne możesz je zlekceważyć –zwyczajnie nie mając czasu na realizację tego typu pomysłów. Albo po prostu wolisz wąską specjalizację ubezpieczeniową i tradycyjne modele sprzedaży oraz obsługi. Ale co, jeśli rozszerzenie oferty produktowej może naprawdę wpłynąć na rozwój Twoje działalności ubezpieczeniowej?

Zadzwoń pod numer 535 006 260 lub napisz wspolpraca@superubezpieczenia.pl i przekonaj się sam na czym polega współpraca z naszą multiagencją.