Przygotuj się na majówkowy wyjazd

„Polacy kochają majówki”, a początek maja oznacza często wzmożony ruch na drogach. Bez względu na to czy wybierzesz polskie morze, góry lub zagraniczny wyjazd pamiętaj o swoim bezpieczeństwie. Dlaczego podczas samochodowych wypraw warto posiadać assistance? Czy nasze dzieci podczas majowego weekendu są chronieni w ramach szkolnej polisy NNW? Poznaj więcej szczegółów.

 
Majówka to idealny czas na spędzenia czasu w gronie rodziny i znajomych. Decydując się na podróże własnym samochodem sprawdź jaki posiadasz zakres ochrony w assistance. Podróżując z dziećmi pamiętaj, że są one objęte ochroną w ramach szkolnego NNW. Taką polisę możesz wykupić w szkole lub indywidualnie.

Czym jest ubezpieczenie assistance?

Ubezpieczenie assistance, zaliczane jest do dobrowolnych ubezpieczeń komunikacyjnych. Assistance polega na świadczeniu pomocy technicznej oraz medycznej nie tylko kierowcy ale również pasażerom ubezpieczonego pojazdu w trakcie następujących sytuacji: awarii, wypadku czy kradzieżą auta. Właściciele pojazdów mogą nabyć assistance w wersji podstawowej lub rozszerzonej. Ochrona assistance powinna „zadziałać” w różnych sytuacjach: Są to min.: holowanie pojazdu po wypadku, awarii, kolizji itp. Ochrona powinna zawierać również naprawę pojazdu w miejscu awarii. Assistance to również pomoc telefoniczna, informacyjna po wystąpieniu szkody. Towarzystwa Ubezpieczeniowe oferują również z zakresie ochrony (oczywiście w zależności od wersji) pomoc medyczną w zakresie min.: transportu poszkodowanego do szpitala, badania i zabiegów ambulatoryjnych, dostarczenia leków itp. Ubezpieczenie assistance zawiera się zwykle wraz z OC na 12 miesięcy. Istnieje również możliwość wykupienia krótkoterminowego assistance np. na majówkowy wyjazd.

Czy szkolne NNW działa podczas majówek?

Czy zabierając ze sobą nasze pociechy na majówkowy wyjazd mamy pewność, że szkolne NNW „zadziała”? Ubezpieczenie szkolne, często nasuwa (błędne) myślenie, że polisa „zadziała” tylko w szkole, podczas zajęć. Eksperci SuperUbezpieczenia.pl wyjaśniają: „NNW działa nie tylko na terenie placówki, ale też np. na placu zabaw, podwórku, basenie, czy podczas wycieczek w góry. Oczywiście zakres ochrony pomiędzy poszczególnymi polisami może się od siebie różnić. Duże różnice występują pomiędzy ubezpieczeniem grupowym, a indywidulanym szkolnym NNW – uwzględniającym potrzeby dziecka”. Różnice wynikają z wysokości składki. Im tańsze ubezpieczenie, tym węższy zakres ochrony. „Warto więc dodać kilkadziesiąt złotych i ubezpieczyć dzieci tak, by nawet podczas górskich wędrówek po słowackiej stronie Tatr, mieli zapewnioną odpowiednią ochronę”- dodają eksperci z SuperUbezpieczenia.pl.

OWU – czytamy uważnie

Przy analizowaniu zakresu ochrony warto również zwrócić uwagę na definicje występujące w umowie. Zakłady ubezpieczeń rożnie opisują definicje. To samo słowo może mieć zupełnie różne znaczenie w różnych towarzystwach. W razie wątpliwości warto dopytać ekspertów. Przypominamy, że OWU to dokument, który opisuje wszystkie warunki ubezpieczenia. Znajomość wszystkich zapisów pozwoli na uniknięcie nieporozumień w przypadku wystąpienia szkody.

 
Bez względu na to jaki kierunek i formę urlopu wybierzesz nie zapominaj o ubezpieczeniu. W wybraniu najlepszych ofert pomogą Ci eksperci SuperUbezpieczenia.pl.