Podróż poślubna zakończona u lekarza. Jak wezwać pomoc ubezpieczyciela?

Wakacje i urlop to doskonała okazja do zagranicznych podróży. Od lat dużą popularnością cieszą się kurorty w Grecji, Hiszpanii, Włoszech, Turcji i Bułgarii. Wakacje to czas odpoczynku i relaksu. Czasem jednak niespodziewane zdarzenie może zamienić urlop w horror. Co zrobić, gdy na wakacjach zachorujemy? Jak skontaktować się z ubezpieczycielem?

Niespodziewana choroba

Nie ma nic gorszego niż wakacje all inclusive spędzone w łazience z powodu zatrucia lub bólu zęba przez który, nie śpimy kilka nocy. Podobną sytuacje miał Pan Marek, który w trzecim dniu pobytu na greckiej wyspie Zakhyntos źle się poczuł. Okazało się, że to zapalenie oskrzeli i do końca pobytu zamiast z open baru, wycieczek krajoznawczych i wylegiwania się na słońcu trzeba było zażywać antybiotyków i unikać słońca.
Niespodziewany rozstrój zdrowia wymaga często szybkiej pomocy lekarskiej, gdzie nie można liczyć na powrót do kraju. Posiadając ubezpieczenie turystyczne pierwszą rzeczą jaką należy zrobić, to skontaktować się z ubezpieczycielem.

Podróż poślubna z chorobą w tle

Pan Marek wraz ze swoją świeżo poślubioną małżonką wybrali się na tygodniową podróż poślubną na Zakhyntos. W 2 dni po przylocie pan Marek źle się czuł. Dostał gorączki, kaszlu i miał problemy z oddychaniem. Wykupując wycieczkę, wykupił również indywidualnie polisę turystyczną w firmie Generali. Tak opisał swój kontakt z ubezpieczycielem:
„Zadzwoniłem na telefon alarmowy podany w polisie. Po chwili odebrała pani i zapytała o numer polisy i jakiej pomocy oczekuję. Opisałem dokładnie jak się czuję i co mi dolega oraz w jakim hotelu się znajduję. Pani z infolinii oddzwoniła po ok. 30 minutach i powiedziała, że za godzinę przyjedzie po mnie kierowca i odwiezie do lekarza. Wizyta przebiegła sprawnie, a mi zostały przypisane antybiotyki. Kierowca cały czas czekał na mnie i po zakończonej wizycie odwiózł mnie do hotelu po drodze zatrzymując się w aptece, by wykupić leki z recepty.
Po około 2 godzinach od wizyty u lekarza oddzwoniła do mnie pani z infolinii pytając czy wszystko jest w porządku i czy potrzebuję dalszej pomocy lekarskiej. Zostałem również poinformowany o możliwości zwrotu za wykupione leki.
Nie spodziewałem się, że wszystko przebiegnie tak sprawnie. Profesjonalna obsługa na infolinii, szybki kontakt i organizacja pomocy. Byłem bardzo zadowolony z udzielonej pomocy”

Co w przypadku groźnych wypadków?

Doznałeś groźnego wypadku na wakacjach? Złamałeś nogę lub straciłeś przytomność? W takich przypadkach pomoc będzie Ci udzielona bez wcześniejszego pytania czy posiadamy ubezpieczenie. W momencie, gdy karetka zabiera poszkodowanego do najbliższego punktu medycznego, głównym zadaniem jest doprowadzenie do stanu, który nie zagraża życiu. Gdy tak się stanie, pacjent lub osoby towarzyszące na wakacjach zostaną poproszone o polisę i przedstawienie dokumentów. Wówczas zaczyna się procedura związana z kontaktem szpitala z ubezpieczycielem. Może okazać się, że wszystkie dokumenty na linii szpital-ubezpieczyciel będą odbywały się za pośrednictwem faxu lub maila.

EKUZ nie gwarantuje kompleksowej ochrony

Jeśli w przypadku posiadania polisy turystycznej cały proces udzielania pomocy przebiega sprawnie i często bezgotówkowo, to w przypadku posiadania tylko EKUZ może być inaczej.
Przypominamy, że EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego) uprawnia do skorzystania z opieki zdrowotnej na tych samych zasadach co obywatele danego kraju. W wielu państwach za niektóre zabiegi i usługi medyczne trzeba zapłacić z własnej kieszeni. Podobnie jest z transportem medycznym. Poważne zdarzenia wymagają specjalnego transportu lotniczego wraz z lekarzem. W przypadku np. złamania nogi potrzebne jest zajęcie 2 miejsc w samolocie. Posiadając tylko EKUZ za takie zdarzenia trzeba zapłacić samemu, a w przypadku polisy turystycznej pomocą i organizacją lotu i pokryciem wszystkich kosztów zajmie się ubezpieczyciel.
Nieszczęśliwe zdarzenie potrafi zepsuć każdy wakacyjny wyjazd. Posiadając ubezpieczenie turystyczne masz pewność, że zgłoszenie o pomoc przebiegnie sprawnie i profesjonalnie.