Kompleksowe ubezpieczenie roweru elektrycznego i rowerzysty

Rower elektryczny świetnie sprawdza się jako indywidulany środek transportu – i to nie tylko w mieście. Niestety ostrożna jazda nie zawsze chroni nas przed przykrymi zdarzeniami na drodze. Dlatego warto zadbać o odpowiednie ubezpieczenie. 

Ubezpieczenie roweru elektrycznego 

Z pewnością ubezpieczenie roweru elektrycznego jest dobrym posunięciem. Tym bardziej, że często jego wartość przekracza nawet kilka tysięcy złotych. Nie każdy jednak wie, że na rynku można znaleźć produkty, które działają na podobnych zasadach jak samochodowe ubezpieczenie AC. Casco rowerowe zapewnia między innymi: 

  • pokrycie kosztów, gdy dojdzie do uszkodzenia roweru w wyniku aktu wandalizmu, błędu obsługi czy wypadku, 
  • pokrycie kosztów, gdy dojdzie do kradzieży w wyniku włamania (do domu, garażu lub pomieszczenia gospodarczego), 
  • pokrycie kosztów, gdy dojdzie do kradzieży roweru ze stojaka rowerowego lub na ulicy  (także w wyniku napadu). 

Niektórzy ubezpieczyciele umożliwiają także objęcie ochroną szkód polegających na zużyciu eksploatacyjnych części roweru (z wyłączeniem opon i hamulców). I uwaga! Są też polisy, które mają w swoim zakresie awarię elektroniki. 

NNW i ubezpieczenie OC dla użytkowników UTO 

Rowery elektryczne zazwyczaj rozwijają znaczne prędkości. Niestety są też cięższe niż tradycyjne jednoślady, więc stanowią większe potencjalne zagrożenie na drodze. I mimo tego, że dla użytkowników UTO polisa OC nie jest obowiązkowa warto rozważyć zakup tego typu ubezpieczenia. Bez umowy OC kierujący rowerem, który spowodował wypadek będzie zobligowany do tego, by pokryć powstałe szkody osobowe i majątkowe – a to może wiązać się ze sporym wydatkiem. 

Na rynku znajdziemy także polisy, które pozwalają na ubezpieczenie rowerzysty w zakresie NNW. Tego typu polisa może okazać się bardzo przydatna, jeśli podczas jazdy dojdzie do wypadku, a cyklista dozna np. złamania ręki lub nogi. 

Assistance rowerowe 

Z pewnością cennym wsparciem podczas użytkowania roweru elektrycznego będzie assistance rowerowe. Dzięki takiej polisie można skorzystać z pomocy ubezpieczyciela już na miejscu zdarzenia. A transport uszkodzonego sprzętu czy zwrot kosztów naprawy w serwisie rowerowym to tylko niektóre usługi, z których można skorzystać w ramach tego typu umowy. 

Oferowane przez nas ubezpieczenia możesz kupić osobno lub w pakiecie, np. jako rozszerzenie polisy mieszkaniowej albo ubezpieczenia turystycznego. Dzięki temu polisę dopasujemy do Ciebie i Twojego stylu jazdy. Skontaktuj się naszymi specjalistami i zyskaj pewność, że właściwie zadbałeś o nie tylko o siebie, ale także o swój jednoślad. 

Źródło: OWU TU