Kalkulator OC – szybki sposób na tanie OC

W Polsce działa ponad 20 Towarzystw Ubezpieczeniowych. Jak znaleźć najtańsze OC na rynku i nie tracić przy tym czasu? Kalkulator OC stworzony przez SuperUbezpieczenia.pl oszczędza nie tylko czas, ale też pieniądze. Sprawdź jak znaleźć najkorzystniejszą ofertę.

Co to jest ubezpieczenie OC?

Ubezpieczenie OC jest w Polsce obowiązkowe i musi je posiadać każdy właściciel zarejestrowanego w kraju pojazdu. OC chroni kierowcę przed finansowymi konsekwencjami, gdy to on jest sprawcą zdarzenia drogowego. W praktyce oznacza, to, że kierowca, który spowoduje np. stłuczkę nie będzie musiał poszkodowanym płacić za szkody z „własnej kieszeni”. OC gwarantuje, że wypłatą odszkodowania zajmie się ubezpieczyciel sprawcy.

Co ciekawe zakres ochrony i sumy ubezpieczenia są ustalone prawnie. Oznacza to, że w każdym Towarzystwie Ubezpieczeniowym zakres polisy OC jest taki sam. Różni się ona tylko ceną w poszczególnych firmach. Dlaczego tak się dzieje? Ubezpieczyciele na podstawie zebranych danych w procesie sprzedażowym oraz historii ubezpieczeniowej dokonują indywidualnej oceny ryzyka. Oznacza to, że warto porównywać oferty, by znaleźć najkorzystniejszą ofertę.

Kalkulator OC

W obecnych czasach wiele spraw możemy załatwić online. Zakupy w sieci cieszą się ogromną popularnością. Przez internet można także sprawdzić cenę swojej polisy. Nie warto tracić czasu na telefony i odwiedzanie biur poszczególnych ubezpieczycieli. Kalkulator OC stworzony przez SuperUbezpieczenia.pl w jednym miejscu porówna składki wiodących Towarzystw Ubezpieczeniowych, a przedstawiona oferta dostępna jest w wielu wariantach (OC/AC/Assistance/NNW).
 

Jak działa kalkulator OC?

Towarzystwa Ubezpieczeniowe wyliczają składkę na podstawie danych dotyczących kierowcy i pojazdu. Do wyliczenia oferty potrzebne są następujące dane:

  • Dane pojazdu (marka, model, rok produkcji, pojemność, moc, przebieg, VIN)
  • Dane właściciela (PESEL, adres zamieszkania, data otrzymania prawa jazdy)

Jak wypełnić kalkulator OC?

Intuicyjny kalkulator bez problemów przeprowadzi Cię przez cały proces wyliczania składki. W pierwszych krokach będziesz proszony o uzupełnienie informacji dotyczących pojazdu i kierowcy.

Następnie na podstawie danych kalkulator OC przeliczy składkę w danych Towarzystwach Ubezpieczeniowych w różnych wariantach:

  • OC
  • OC+AC+Assistance Polska i Europa+NNW
  • OC+AC+Assistance+NNW
  •  

Co dalej? Wyliczenie składki możesz przesłać sobie na maila. Następnie nasz ekspert skontaktuje się z Tobą i omówi wszystkie szczegóły wybranej oferty.

Dlaczego warto porównywać składki z SuperUbezpieczenia.pl?

Ponad 20 lat doświadczenia w branży ubezpieczeniowej sprawia, że staliśmy się jednym z liderów multiagencji w Polsce. Nasi eksperci posiadają dużą wiedzę i chętnie pomogą w wyborze najlepszego ubezpieczenia. Oprócz skorzystania z kalkulatora OC można się z nami skontaktować pod numerem 720 221 221 lub odwiedzić jedną z naszych placówek, którą można znaleźć na naszej stronie.
 
Nie przepłacaj za OC i sprawdź, że znalezienie najlepszej oferty jest naprawdę proste. Wejdź na stronę www.superubezpieczenia.pl i znajdź polisę, która spełni wszystkie Twoje potrzeby i oczekiwania.