Jedziesz do Chorwacji? Kup polisę turystyczną!

Wakacje to czas relaksu, który spędzamy przede wszystkim wraz ze swoja rodziną. Wielu z nas wybierając kierunki wypoczynku, myśli przede wszystkim o bezpieczeństwie. Zagrożenia atakami terrorystyczny sprawiły, że nie wybieramy już do Turcji, Egiptu, czy Tunezji. Obecnie  modna jest Chorwacja, Czarnogóra, Bułgara, lub dalsze egzotyczne kraje. Planując wakacje w Chorwacji nie zapomnij o odpowiednim ubezpieczeniu turystycznym.

Planując wakacje w Chorwacji szukamy odpowiednich hoteli, sprawdzamy czystość plaż, pogodę  i wszelkie inne warunki do tego, by beztrosko spędzić czas. Ponieważ większość z nas jadąc do Chorwacji wybiera jako środek transportu samochód koniecznie sprawdzamy polisę OC (jej ważność). Wybierając się w tak daleką podróż samochodem, warto mieć również ochronę assistance, oraz autocasco. Niestety, nawet najlepiej zaplanowaną podróż może zepsuć awaria samochodu, lub co gorsza stłuczka podczas podroży. Kolejną kwestią są warunki w hotelu jakie zastaliśmy, oraz inne nieprzewidziane wydarzenia. Ubezpieczenie turystyczne, które  wykupimy przed wyjazdem musi być tak skonstruowane aby w razie potrzeby umożliwiło nam albo dalszą podróż, albo w razie szkód osobowych odpowiednie leczenie. Odpowiednia polisa „pomoże” nam również wówczas, gdy warunki w hotelu są inne od tych, które zobrazowane są w katalogu.

Koszty leczenia

Podczas wyjazdów różne rzeczy mogą się przytrafić nam lub naszym bliskim. Zatrucie, uszkodzenie kończyn, skaleczenia, udar słoneczny czy inne tego typu zdarzenia wymagają skorzystania z opieki medycznej. Dzięki polisie, wszelkiego rodzaju pomoc medyczna nic nas nie będzie kosztowała. Nawet w przypadku ciężkich uszkodzeń ciała, wymagających transportu medycznego – zostanie on sfinansowany przez naszego ubezpieczyciela. Przypomnijmy, że standardowa wizyta lekarska w Chorwacji kosztuje około 30 EUR, natomiast koszt doby w szpitalu to kwota oscylująca wokół 50 EUR. Należy wziąć to pod uwagę wybierając sumę ubezpieczenia.

Następstwa nieszczęśliwych wypadków

Zakres ochrony obejmuje wypłacenie świadczeń z tytułu: doznania trwałego uszczerbku na zdrowiu, śmierci osoby ubezpieczonej. Może okazać się, że wskutek wypadku doznamy trwałego uszczerbku na zdrowiu. Dzięki tej opcji uzyskamy odszkodowanie za doznane krzywdy.

Odpowiedzialność cywilna

Podczas wakacyjnych pobytów nie trudno o różnego rodzaju „wpadki”. Posiadając opcję OC odpowiedzialność za straty, które wyniku naszej nieuwagi poniosą osoby trzecie  oczywiście spadną na nas, ale to ubezpieczyciel pokryje koszty szkody

Ubezpieczenie bagażu lub sprzętu sportowego

Ochroną ubezpieczeniową objęte są takie wydarzenia, wskutek których tracimy nasze mienie. Aby ubezpieczyciel przejął na siebie odpowiedzialność finansowa, bagaż musi być w tym czasie pod bezpośrednią opieką osoby ubezpieczonej lub zawodowego przewoźnika. Wszystkie warunki na podstawie których otrzymamy odszkodowanie za utracony lub zniszczony bagaż określają OWU.

Poznaj swoje prawa poznaj swoje obowiązki 

Pamiętaj! Dokładne opisy i zakres ubezpieczenia znajdują się części Warunki Ogólne Umowy. Konieczne przed podpisaniem polisy zapoznaj się z tymi definicjami. Od ich znajomości zależeć będzie Twoje poczucie bezpieczeństwa podczas wakacyjnych szaleństw w Chorwacji. Musisz też  znać swoje prawa i swoje obowiązki jako osoby ubezpieczonej.