Jak zlikwidować szkodę po gradobiciu?

Żywioły w ostatnim czasie dają o sobie znać. Mieszkańcy robią co mogą, aby zabezpieczyć swoje auta przed gradem wielkości piłek tenisowych. „Najlepszą ochroną pojazdów, które mogą zostać zniszczone wskutek żywiołów jest ubezpieczenie autocasco” – podkreśla Mariusz Lewaszow- ekspert z SuperUbezpieczenia.pl.

Ochrona autocasco obejmuje nie tylko szkody powstałe wskutek gradobicia

Ochrona autocasco jest ubezpieczeniem komunikacyjnym, w przeciwieństwie do OC – dobrowolnym. Tego typu polisa obejmuje samochód wraz z wyposażeniem (standardowym i dodatkowym) przed zniszczeniami lub przed kradzieżą. „Aby dodatkowe wyposażenie zostało objęte ochroną AC, należy koniecznie zgłosić to w formularzu przy podpisywaniu umowy ubezpieczeniowej”- radzi ekspert z SuperUbezpieczenia.pl Mariusz Lewaszow.
Taka ochrona obejmie nie tylko szkody powstałe po gradobiciu, ale także te, których przyczyną było inne, nagłe zjawisko pogodowe (np. uderzenie pioruna, zatopienie, osunięcie lub zapadnięcie się ziemi czy skutki huraganu).

Czy w ostatnim czasie wzrosła ilość zapytań o odszkodowanie z tytułu uszkodzenia samochodu, które spowodował grad?

„Zdecydowanie tak” – odpowiada ekspert z SuperUbezpieczenia.pl, „Odbieramy mnóstwo telefonów z zapytaniem od naszych Klientów – czy polisa Autocasco obejmuje ochronę szkód powstałych po gradobiciu. Otóż ochrona AC jak najbardziej jest ubezpieczeniem komunikacyjnym w zakres którego wchodzą min.: szkody wyrządządzone prze gradowe kule”.
SuperUbezpieczenia.pl: „Ubezpieczenie OC to nie tylko ubezpieczenie, które chroni właścicieli aut od anomalii”
Warto podkreśli, ze ochrona AC „działa” również po wypadku czy kolizji z innymi pojazdami, przy uszkodzeniu pojazdu przez osoby trzecie lub zwierzęta, a także w przypadku kradzieży lub pożaru.
 
Anomalie pogodowe mogą wyrządzić bardzo duże straty. Uszkodzona karoseria lub wybita szyba oznacza często duże konsekwencje finansowe. Szukasz ubezpieczenia OC/AC? Skontaktuj się z naszymi ekspertami i znajdź najkorzystniejszą polisę na rynku.