Jak dobrze wybrać prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

Wybranie prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego, które będzie dopasowane do naszych potrzeb nie zawsze jest łatwe. Na rynku ubezpieczeń dostępnych jest wiele wariantów ubezpieczeń medycznych, dlatego warto zastanowić się jakiej ochrony ubezpieczeniowej potrzebujemy.

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne zakres ochrony

Ubezpieczyciele oferują konkurencyjne oferty  prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych.  W ich zakres wchodzi najczęściej kompleksowa ochrona obejmująca dostęp do lekarzy specjalistów, badań laboratoryjnych oraz innych usług diagnostycznych. W zależności od wybranego wariantu ubezpieczenia polisy zdrowotne oferują:

  • konsultacje lekarskie ze specjalistami tj. okulista, ortopeda, neurolog, diabetolog, reumatolog, nefrolog, onkolog, hematolog, neurochirurg, neurolog dziecięcy, pulmonolog , kardiolog,
  • konsultacje profesorskie,
  • opiekę ginekologiczną i prowadzenie ciąży,
  • usługi telemedyczne,
  • zabiegi ambulatoryjne,
  • wizyty domowe,
  • szczepienia przeciwko grypie,
  • badania diagnostyczne.

Prywatne ubezpieczenia zdrowotne są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które często korzystają z usług medycznych i chcą zaoszczędzić swój czas oraz pieniądze.

Ubezpieczenia zdrowotne porównanie ofert

Z uwagi na mnogość ofert dostępnych na rynku porównaliśmy najpopularniejsze ubezpieczenia zdrowotne pod kątem liczby specjalistów oraz badań. Z analizy ogólnych warunków wynika, że z ubezpieczeniem zdrowotnym na konsultacje do lekarzy specjalistów powinniśmy czekać najdłużej do 5 dni. Większość ubezpieczycieli oferuje również w swoich pakietach sezonowe szczepienia przeciw grypie. Cena prywatnego ubezpieczenia medycznego uzależniona jest od wybranego wariantu. Koszt najtańszego ubezpieczenia to ok. 41 zł.

Poniżej znajduje się tabela zawierające porównanie najpopularniejszych ofert ubezpieczeń zdrowotnych takich ubezpieczycieli jak Siglan Iduna, AXA oraz InterRisk.

Nazwa TU Nazwa produktu Wariant Placówki Wiek przystąpienia Specjaliści Badania Inne usługi
AXA Ochrona z Plusem -Pakiet Zdrowotny Podstawowy Placówki Grupy LUX MED oraz placówki partnerskie 69 lat 6 9  
Rozszerzony 69 lat 21 38 Rehabilitacja Szczepienia p/grypie
Signal Iduna Pełnia Zdrowia Direct Sieć Signal Iduna 60 lat 5 116 Szczepienia p/grypie
Pełnia Zdrowia Polmed Współpraca z PolMed 60 lat 15 110 Szczepienia p/grypie
Pełnia Zdrowia Start + Sieć Signal Iduna 60 lat 15 110 Szczepienia p/grypie
InterRisk Antidotum Plus Standard Placówki Grupy LUX MED 65 lat 18 89 Szczepienia p/grypie
Pełny 65 135 Szczepienia p/grypie
Prestiż 66 135 Rehabilitacja, Szczepienia p/grypie
Komfort PolMed 18 114 Rehabilitacja szczepienie p/grypie 10% zniżki

 
Źródło: OWU TU
 
Jeżeli szukasz dobrego ubezpieczenia zdrowotnego skontaktuj się naszymi Ekspertami – 720 221 221. Pomożemy dobrać ofertę do Twoich aktualnych potrzeb zdrowotnych.