Indywidualne ubezpieczenie podczas rejsu

Rejs statkiem wycieczkowym jest idealnym połączeniem oferty hotelowej ze zwiedzaniem. Jednym z większych atutów (nie licząc wielu atrakcji na pokładzie) jest możliwość zwiedzenia rożnych częściach świata. Pomimo atrakcji zarówno pod względem rozrywki jak i pod względem turystycznym – należy pamiętać o tym, żeby było bezpiecznie. Sprawdź jak wygląda indywidualne ubezpieczenie podczas rejsu.

Gigantycznego wycieczkowce zawijające do wszystkich portów świata to istne „pływające miasta”. Atrakcyjne są nie tylko ze względów turystycznych, ale też ze względu niezliczonych na statku atrakcji w postaci restauracji, boisk, basenów, nocnych klubów i dyskotek itp. To świetny sposób na poznanie nowych ludzi, spotkanie z różnorodnością kultur, świetna zabawa i wypoczynek. Należy jednak pamiętać, że tak aktywne spędzanie wolnego czasu niesie za sobą pewnego rodzaju ryzyko. Możemy pośliznąć się na basenie, uszkodzić komuś sprzęt fotograficzny, czy rozchorować się.

Oprócz obowiązkowego ubezpieczenia, które oferuje nam biuro podróży, warto dokupić indywidualne ubezpieczenie podczas rejsu. Polisa daje szeroką ochronę, oraz wysokie sumy ubezpieczenia.

Ubezpieczenie podczas rejsu

obowiązkowe – oferowane przez biuro podróży
Każdy Touroperator ma obowiązek ubezpieczyć uczestników wycieczki. Oczywiście wiąże się to z dodatkowymi kosztami – przez co oferowane polisy zazwyczaj mają niskie sumy ubezpieczenia, oraz wąski zakres ochrony.
Przykład oferty biura podróży organizującego rejs na trasie obejmującej porty na Morzu Śródziemnym, oraz część wsyp na Oceanie Atlantyckim, dla dwóch osób w wieku 40 lat, w terminie od 11.10. 17 – 23.10.17

  • ubezpieczenie od kosztów leczenia KL 30.000 Euro
  • następstw nieszczęśliwych wypadków 16.000 PLN
  • bagaż 1600 PLN

Wizyta lekarska na statku jest płatna, a jej koszt zwracany przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe wyłącznie na podstawie oryginałów dokumentów wystawionych przez lekarza.

Indywidualne ubezpieczenie podczas rejsu oferta indywidualna
Przykład oferty przygotowanej przez ekspertów SuperUbezpieczenia.pl przy zastosowaniu identycznych parametrów:

  • ubezpieczenie od kosztów leczenia KL 200,000 PLN
  • następstw nieszczęśliwych wypadków 30.000 PLN
  • bagaż 5000 PLN
  • Odpowiedzialność Cywilna 500 000

Porównując powyższe zestawienia różnice widać gołym okiem, a dodatkowy koszt w wysokości około 80,00 zł za indywidualne ubezpieczenie podczas rejsu nie powinien stanowić żadnego argumentu, aby polisy nie nabyć.

Jeśli chcesz skorzystać z jednej z tysiąca wycieczek oferowanych przez biura podróży wykup indywidualne ubezpieczenie podczas rejsu. Ciesz się atrakcjami, zwiedzaj kraje i wyspy bezpiecznie. Więcej szczegółów znajdziesz na www.superubezpieczenia.pl lub skontaktuj się pod numerem telefonu: +48 720 221 221.