Dlaczego warto posiadać ubezpieczenie dla sportowców?

Polacy kochają sport. Bieganie, jazda na nartach i rowerze to najpopularniejsze dyscypliny. Regularne treningi pozytywnie wpływają na nasze zdrowie, samopoczucie i wygląd. Nawet optymalny plan treningowy, najlepszy sprzęt może nie uchronić nas przed groźną kontuzją lub wypadkiem. Bez względu na to na jakim poziomie sportowym jesteś warto posiadać ubezpieczenie dla sportowców.

Startujesz w zawodach? Pamiętaj o ubezpieczeniu

Główny Urząd Statystyczny w opublikowanym raporcie poinformował, że w samym 2017 roku w Polsce zorganizowano 6,9 tys. imprez masowych, które zgromadziły ponad 26,2 mln uczestników. Do najbardziej popularnych należały imprezy sportowe (3545).
To pokazuje jak współzawodnictwo łączy Polaków. Treningi, zawody, atmosfera rywalizacji i walka ze swoimi słabościami sprawia, że coraz więcej czasu poświęcamy na aktywne spędzanie czasu. Pamiętajmy jednak, że podczas startów w zawodach, treningach może dojść do nieszczęśliwego wypadku, które może na dłuższy okres wyeliminować nas z codziennego funkcjonowania (np. chodzenie do pracy). Z pomocą przychodzi ubezpieczenie dla sportowców, które zapewnia wsparcie finansowe wskutek nieszczęśliwego wypadku.

Ubezpieczenie dla sportowców – czy tylko dla zawodowców?

Wielu Polaków amatorsko uprawia sport. Wszyscy Ci, którzy regularnie trenują, uprawiają różne dyscypliny, ale nie startują w mistrzowskich zawodach również mogą skorzystać z ochrony ubezpieczeniowej. Z takiego ubezpieczenia mogą również skorzystać instruktorzy, trenerzy oraz uczniowie i studenci, którzy uczęszczają do szkół sportowych.
Ubezpieczenie dla sportowców w postaci NNW w podstawowym zakresie wystarczy jeśli uprawiasz sport rekreacyjnie. Pakiet ochrony należy rozszerzyć jeżeli decydujesz się na uprawianie sportów ekstremalnych lub zamierzasz startować w profesjonalnych zawodach. Pamiętaj, by przed podpisaniem umowy dokładnie zapoznać się z OWU, sumami i zakresem ochrony.

SuperUbezpieczenia.pl – w trosce o bezpieczeństwo sportowców

SuperUbezpieczenia.pl od lat wspierają sportowców różnych dyscyplin. Na przestrzeni lat współpracowaliśmy m.in. z żużlowcami, pływakami, biegaczami znajdując dla nich najlepsze produkty ubezpieczeniowe na rynku. Podobnie jest z Grzegorzem Długoszem. Reprezentantem Polski z klubu Gwardia Zielona Góra w strzelectwie sportowym, któremu zadaliśmy kilka pytań dotyczących jego dyscypliny.

Jak dbać o bezpieczeństwo na strzelnicy?

Przez wszystkie lata Trener powtarzał aż do znudzenia „broń w kierunku tarczy!”. Oczywiście istnieje wiele szczegółowo opisanych przepisów dotyczących bezpieczeństwa na strzelnicy, ale postaram się je przedstawić w kilku prostych zdaniach.
 

  • Broń to nie zabawka.
  • Przenoś broń w opakowaniu lub lufą skierowaną do dołu.
  • Nie dotykaj broni gdy ktoś jest na linii strzału.
  • Używaj znacznika bezpieczeństwa.

Do jakich kontuzji i urazów może dojść podczas treningów i zawodów?

Przy każdym kontakcie z bronią istnieje ryzyko postrzału, aczkolwiek nigdy nie miałem takiego incydentu. Kadra trenerska klubu to ludzie, którzy mają na sobie ogromną odpowiedzialność i nie sądzę aby dopuścili osobę, która stwarzałaby niebezpieczeństwo dla siebie i innych podczas treningów lub zawodów. Jedynie na co można zwrócić uwagę, to na ból mięśni zaangażowanych w pracę podczas treningu.

Pistolety sportowe i reszta sprzętu są bardzo drogie. Jak dbać o sprzęt i jak go przewozisz?

Cały sprzęt strzelecki i akcesoria potrafią osiągać cenę kilkudziesięciu tysięcy złotych, a nawet więcej. Dlatego warto o nie dbać. Osobiście dążę do perfekcyjnego stanu pistoletów co gwarantuje mi ich bezawaryjną pracę przez długi okres czasu. Na transport broni również położyłem nacisk ponieważ podczas podróży występują różne czynniki zewnętrzne, które mogą mieć negatywny wpływ na stan sprzętu dlatego zrezygnowałem z tradycyjnego opakowania na broń i zaopatrzyłem się w walizkę, która potrafi wytrzymać praktycznie wszystko.
 
Uprawiasz sport amatorsko lub profesjonalnie? Startujesz w zawodach lub tylko rekreacyjnie poprawiasz swoje sportowe wyniki? Eksperci SuperUbezpieczenia.pl dobiorą dla Ciebie ubezpieczenie pod Twoją dyscyplinę i dobiorą zakres ochrony pod Twoje potrzeby i oczekiwania. Trenuj bezpiecznie, a my zadbamy o Twoje bezpieczeństwo.