Co powinno wchodzić w skład polisy mieszkaniowej?

Prawdą jest, że dom lub mieszkanie każdego z nas to miejsce, w którym przeżywamy wszystkie najważniejsze rodzinne chwile. Wiele osób już powoli zaczyna myśleć nad przygotowaniami Świąt Bożego Narodzenia. Przy okazji zimy pojawia się często pytanie o bezpieczeństwo domowników. Sprawdź co powinno wchodzić w skład polisy mieszkaniowej, by nasz majątek objęty był kompleksową ochroną.

Mówiąc o polisie mieszkaniowej od razu do głowy przychodzi ochroną przed kradzieżą z włamaniem, pożarem i innych zdarzeń losowych. W razie wystąpienia nieszczęśliwego wypadku odszkodowanie pozwoli na zakup nowych rzeczy lub remont. Eksperci SuperUbezpieczenia.pl przypominają, że ubezpieczenie nieruchomości jest często wymagane przez bank podczas udzielania kredytu hipotecznego. W sytuacji, gdy polisa stanowi zabezpieczenie kredytu, nie musisz ulegać sugestii banku co do oferty ubezpieczeniowej. Może zdarzyć się tak, że taka ochrona nie będzie dla Ciebie najkorzystniejsza. Warto więc znaleźć polisę, która będzie odpowiadać wszystkim Twoim potrzebom i oczekiwaniom.
Statystyki pokazują, że dom lub mieszkanie narażony jest na wiele niebezpieczeństw. Pożary, podtopienia, pęknięcia rur mogą spowodować ogromne szkody. Tylko kompleksowe ubezpieczenie pomoże Ci pokryć wszystkie konsekwencje finansowe związane z wystąpieniem określonego zdarzenia.

Sprawdzaj zakres ochrony

Pamiętaj, by zakres ochrony polisy mieszkaniowej był dostosowany do warunków w jakich mieszkasz. Jeśli mieszkasz w pobliżu rzeki, to bardzo ważne jest, by ubezpieczyć się na wypadek powodzi. Dokładnie zastanów się czego oczekujesz. W doborze zakresu, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania pomogą Ci eksperci, którzy zadadzą kilka pytań na podstawie których dobiorą odpowiedni zakres ochrony.

Co możesz ubezpieczyć?

W ramach polisy mieszkaniowej może ubezpieczyć m.in. mury, elementy stałe wyposażenia (armatura sanitarna, parkiet, instalacja elektryczna itp.) oraz ruchomości domowe (np. sprzęt RTV, AGD, sprzęt sportowy itd.)

Co to jest wartość odtworzeniowa i rzeczywista?

Kupując polisę mieszkaniową możesz się spotkać z takimi pojęciami jak wartość odtworzeniowa i rzeczywista. W skrócie wartość rzeczywista oznacza wartość odtworzeniową, która jest pomniejszona o stopień zużycia rzeczy.

Im wyższa suma ubezpieczenia tym lepiej

Eksperci SuperUbezpieczenia.pl przypominają, że suma ubezpieczenia jasno określa, do jakiej kwoty za szkody odpowiada ubezpieczyciel. Nie warto też jest ubezpieczać mieszkanie na wyższą sumę. Odszkodowanie nie będzie wyższe od poniesionych strat. Oznacza to, że kupując ubezpieczenie na sumę ubezpieczenia, która przekracza wartość nieruchomości, to i tak otrzyma się kwotę, która będzie wystarczająca do odtworzenia utraconego dobytku.
Czytaj OWU. W tym dokumencie znajdują się wszystkie kluczowe informacje na temat polisy. Znajdziesz tam dokładnie jakie są sumy ubezpieczenia, zakres ochrony oraz znajdziesz wszystkie definicje, które określają za jakie zdarzenia możesz otrzymać odszkodowanie.

Jaki jest koszt polisy mieszkaniowej?

Cena zależy od różnych czynników. Pod uwagę brane są takie informacje jak suma ubezpieczenia, zakres ochrony, lokalizacja oraz wszystkie inne informacje na temat nieruchomości (np. metraż, piętro itd.). Towarzystwa Ubezpieczeniowe dają możliwość obniżenia składki, np. gdy składka zostanie opłacona za cały rok, za bezszkodową kontynuację polisy lub posiadanie dodatkowych zabezpieczeń antywłamaniowych. Pamiętaj, że długość obowiązywania polisy mieszkaniowej trwa zwykle 12 miesięcy.
Warto więc porównywać oferty w różnych firmach. Zakres ochrony i cena może się różnić w zależności od Towarzystwa Ubezpieczeniowego. W wyborze polisy pomogą Ci eksperci SuperUbezpieczenia.pl, którzy znajdą dla Ciebie polisę, która spełni wszystkie Twoje potrzeby i oczekiwania. Skontaktuj się z nami pod numerem +48 720 221 221 lub wejdź na www.superubezpieczenia.pl.