Best Doctors – polisa w walce z nowotworem

Zdiagnozowanie nowotworu to dramat dla chorych i ich rodzin. Leczenie raka w Polsce jest długie i bardzo kosztowne. Czy wiesz, że w ramach ubezpieczenia możesz liczyć na kompleksową pomoc? Sprawdź dlaczego z polisy Best Doctors korzysta coraz więcej Polaków.

Leczenie nowotworu jest bardzo kosztowne

W walce z chorobą liczy się czas i…pieniądze. Polska służba zdrowia nie zawsze zapewnia najlepsze metody leczenia. Wielu chorych decyduje się na prywatną opiekę i kuracje. Takie leczenie jest bardzo kosztowne. Okazuje się, że koszty terapii różnią się w zależności od choroby i przyjętej metody leczenia:

 • Pięcioletnia kuracja herceptyną (90 podań) przy leczeniu rozsianego nowotworu piersi może kosztować nawet 759 tys. zł. U pacjentek, u których wycięto guz zaleca się często standardową terapię (18 podań), gdzie koszt takiej kuracji wynosi ok. 152 tys. zł.
 • Miesięczny cykl chemioterapii za pomocą obinutuzumabu – leku używanego przy białaczce limfocytowej kosztuje nawet 80 tys. zł. Taka terapia musi trwać ok. sześciu miesięcy co daje kwotę 480 tys. zł.
 • Narodowy Fundusz Zdrowia za kwalifikację do leczenia raka tarczycy jodem radioaktywnym wycenia na 10 tys. zł. Samo leczenie wraz z hospitalizacją to koszty ok. 20 tys. zł.

Te przykłady tylko pokazują, że często kluczową kwestią w walce z nowotworem są pieniądze, metody leczenia i miejsce. Nie ma co ukrywać, że za granicą szanse i opcje na wyleczenie są często dużo większe.

Czym jest ubezpieczenie Best Doctors?

Na rynku dostępnych jest wiele produktów ubezpieczeniowych, których zadaniem jest zapewnienie środków na leczenie w przypadku wykrycia nowotworu. W czym jednak tkwi największy problem?
Okazuje się, że w przypadku wielu polis pacjent nie wie do końca jak ma skorzystać z pomocy ubezpieczyciela. W przypadku ubezpieczenia Best Doctors wystarczy kontakt z infolinią, a specjaliści rozpoczynają program pomocowy. Best Doctors zapewnia m.in.:

 • Organizację formalności związanych z chorobą (zebranie niezbędnych dokumentów)
 • Organizacja tzw. drugiej konsultacji medycznej u jednego z najlepszych specjalistów na świecie
 • Propozycja modelu leczenia i placówki medycznej za granicą, która podejmie się leczenia
 • Best Doctors pokryje wszystkie koszty związane z leczeniem i transportem (do 1 mln euro)
 • Po powrocie do kraju zapewnia skorzystanie ze zwrotu kosztów leków do 50 tys. euro

Do jakiej kwoty odpowiada Best Doctors?

 • Do 1 mln euro na diagnozę i leczenie za granicą (do 2 mln euro w ciągu całego okresu ubezpieczenia)
 • Do 100 euro za każdy dzień pobytu w szpitalu (maksymalnie 60 dni)
 • Do 50 000 euro za koszt leków

Szukasz ubezpieczenia, które zapewni Ci środki na walkę z chorobą? Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy doradzą w wyborze najlepszej polisy.