Assistance dla domu – czyli pomoc specjalisty w razie awarii

Rynek mieszkaniowy w Polsce od wielu lat dynamicznie się rozwija. Według danych GUS, w pierwszym półroczu 2017 roku oddano do użytkowania ponad 78 tys. mieszkań. Assistance dla domu to usługa która w awaryjnych sytuacjach może okazać się niezwykle przydatna.

W związku dynamicznym rozwojem rynku mieszkaniowego rośnie też zapotrzebowanie na produkty ubezpieczeniowe, których zadaniem  jest ochrona nieruchomości. Jednym z nich jest assistance dla domu – niezwykle przydatny dodatek do polis mieszkaniowych.

Jak wynika z analizy ekspertów ubezpieczeniowych, coraz bardziej doceniamy usługę assistance dla domu.  W związku z czym częściej prosimy o rozszerzenie zakresu ochrony. Eksperci z  Gothaer potwierdzają: „Ubezpieczenie domu lub mieszkania zawiera również wsparcie oferowane w ramach Assistance. Niestety nie każdy ubezpieczony wie, że przysługuje mu prawo do takich usług. Warto więc sprawdzić zakres i zasady działania każdej polisy. W Gothaer Assistance przysługuje wszystkim osobom korzystającym z ubezpieczenia „Cztery kąty” – niezależnie od tego, czy właściciel sam zamieszkuje nieruchomość, czy ją wynajmuje” – wyjaśnia Anna Materny, Dyrektor Biura Ubezpieczeń Detalicznych w Gothaer TU S.A.

Fachowa pomoc o każdej porze

Awarie związane z zalaniem mogą wystąpić w naszym domu praktycznie w każdym miejscu, nie jak twierdzi większość ubezpieczonych – w kuchni. Jeśli mieszkamy w domu z zamontowanymi kaloryferami, na zalanie narażeni jesteśmy wszędzie tam, gdzie są one umiejscowione. Kiedy  pomoc hydraulika w awaryjnych sytuacjach jest niezbędna, dzięki usłudze assistance dla domu fachowiec przyjedzie do nas najszybciej jak to możliwe. Biorąc pod uwagę wysokie ceny tego typu usług, polisa za którą opłacamy roczną składkę w wysokości około 100,00 zł. nie powinna stanowić żadnego argumentu, aby polisy nie kupić.  Wiadomo, że w domu oprócz zalania grożą nam innego rodzaju awarie, które również wymagają pomocy specjalistów.

Assistance dla domu, na czym polega tego typu ochrona?

Jest to pomoc, czyli organizacja usługi, pomoc specjalisty, wraz z pokryciami kosztów robocizny. Wsparcie specjalistów typu eklektyk, hydraulik, dekarz, czy ślusarz maja klienci tych polis, którzy posiadają dodatkowa opcję assistance dla domu. Oczywiście liczba specjalistów, oraz zakres ochrony zależy od oferty danego TU. Warto więc przed podpisaniem umowy zapoznać się z warunkami na jakich ubezpieczyciel oferuje ochronę naszego majątku. Dla przykładu oferta w Gothaer zapewnia  wsparcie 10 specjalistów: elektryka, hydraulika, murarza, specjalisty RTV/AGD/ PC, stolarza, szklarza, ślusarza, dekarza, technika urządzeń grzewczych, technika urządzeń klimatyzacyjnych. Osoby ubezpieczone otrzymują pomoc w ciągu 4 godzin od momentu zgłoszenia awarii.

Przed podpisaniem umowy z ubezpieczycielem, warto porównać ceny polis oraz zakres ochrony

Koniecznie też zapoznajemy się z definicjami, które są niezwykle ważne podczas wystąpienie rożnego rodzaju szkód. Definicje określają rodzaje zdarzeń, za które finansową odpowiedzialność  bierze na siebie zakład ubezpieczeń.  Należy tez pamiętać, że jako osoby ubezpieczone mamy również z pewne  obowiązki, których musimy bezwzględnie przestrzegać.